Kam s deťmi

do 0 – 10 km

Roháčsky turistický vláčik

Vyhliadková jazda od Habovky cez Zuberec, okolo Brestovskej jaskyne, Múzea oravskej dediny až po Zverovku. Denná prevádzka v mesiacoch júl a august, víkendová prevádzka v mesiacoch máj, jún, september, skupinové objednávky individuálne. Najbližšia zastávka k nášmu ubytovaniu je pri kostole, orientačné časy odchodov 9:15, 11:15, 13:15, 15:15, 17:00 hod.

www.rohacskyvlacik.sk

Jazda tankom

Trošku adrenalínu pri jazde tankom BVP náročným a členitým terénom. Zábava pre veľkých aj malých. Trať sa nachádza v obci Podbiel, stanovište je hneď vedľa hlavnej cesty od Podbiela do Zuberca. Minimálny počet osôb 9.
Informácie: 0904 443 662

do 30 km

Vyhliadková plavba loďou

Zážitková plavba loďou pre deti a dospelých. Plavba loďou po Oravskej priehrade s nádherným výhľadom na okolité hory, Západné Tatry a Babiu horu je spojená s prehliadkou Slanického ostrova. Plavba trvá 1,5 hodiny vrátane prestávky na Slanickom ostrove. Prevádzka od 01.05. do 30.09., nástupište sa nachádza v Prístave č.1 pod hotelom Goral.

www.lodorava.sk/

Splavovanie rieky Oravy na pltiach

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava vedie popod skalnaté bralo Oravského hradu. Pri plavbe sa vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad. Z Hornej Lehoty do Oravského Podzámku plavba trvá 1 hodinu. Prevádzka v júli a v auguste denne, od mája do októbra formou objednávok.

www.plte-orava.sk

Jazdecký areál Húšť

Jazdecký areál Húšť sa nachádza v priestoroch Agrodružstva Dlhá. Zaoberá sa chovom a výcvikom koní, agroturistikou ale ponúka aj možnosť jazdenia na koni na jazdiarni i v teréne. Začiatočníci môžu absolvovať kurz jazdenia alebo previesť sa v koňmi ťahanom koči.

www.jazdeckyareal.sk

Jazdenie na koňoch v Oravskom Háji

Hotelový komplex Oravský Háj v obci Brezovica ponúka možnosť jazdenia po rozľahlých pláňach Oravy, jazdu v jazdeckej hale za každého počasia, možnosť ustajnenia vlastného koňa či individuálne kurzy jazdenia.

www.oravskyhaj.sk

KINDERLAND – najväčšia detská izba

Kinderland ponúka svojim návštevníkom rôzne druhy zábavy. Delí sa na 5 zón, ktoré ponúkajú rôzne druhy využitia. Fun zóna, jump zóna, 3D, 5D kino, game zóna, aqua zóna. Okrem atrakcií pre deti a dospelých sú v ponuke rôzne reštauračné služby (kaviareň, cukráreň).
Miestneho priemyslu 1085, 029 01 Námestovo

www.kinderlandno.sk

do 60 km

Oravská lesná železnica

Oravská lesná železnica je historickým skvostom, prezentujúcim pôvodný spôsob prepravy dreva. Je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Vlaky odchádzajú na svoju vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Nachádza sa neďaleko obce Oravská Lesná. Celá trasa aj s pobytom na stanici Sedlo Beskyd trvá približne 1 h a 10 minút.

https://www.oravskemuzeum.sk/expozicie/oravska-lesna-zeleznica/

Vyhliadková veža Zákamenné

Krásny výhľad na Babiu horu a Pilsko môžu vaše deti vidieť z 15 metrov vysokej rozhľadne v Zákamennom. K rozhľadni vedie nenáročná, asi 2 km dlhá značená turistická trasa od obchodu v centre dediny, ktorá je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

www.zakamenne.sk

Zábavný park FUNNY PARK

Funny park je miesto, kde si každý nájde to svoje. Malý aj veľký. Leží medzi korunami stromov, v jednom z najmalebnejších miest Slovenska, v Oravskej Lesnej. Funny park je plný adrenalínových i športových prekážok, ktoré vyskúšajú vašu odvahu a silu, stmelia rodinu, vyvolajú úsmev na tvári a urobia z obyčajného dňa neobyčajný.

www.funnypark.sk

ZOSTAŇTE S NAMI

Pre informácie o akciách a udalostiach nám nechajte Váš email