Aktivitami nabité okolie

Aktivity

Pre každého podľa jeho predstáv

 

Ak sa Vám nechce celú Vašu dovolenku stráviť na našej krásnej záhrade, potom tu máme pre Vás prehľad aktivít, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Sľubujeme Vám, že si odnesiete množstvo neopakovateľných zážitkov, ktoré Vás ešte na dlhú dobu nabijú pozitívnou energiou… tak do toho!

Čo robiť

Zuberec a jeho okolie je ako stvorený na aktívny oddych v každom ročnom období. V zimnom období je tu dostatok snehu pre milovníkov zimných športov. V letnom a prechodnom období nesmiete vynechať turistiku v Roháčoch a po celý rok Vás čaká oddych v termálnych bazénoch.

Skis on skier feet standing on snowdrift during physical activity on wintery day
Couple family traveling together,Tourist couple Backpack along mountains and coast, freedom and active lifestyle concept

Čo vidieť

Ak na Vašej dovolenke túžite zažívať stále niečo nové a spoznávať nepoznané, potom ste u nás správne. Malebný oravský kraj toho ponúka mnoho. Pre milovníkov historických miest, unikátnych prírodných scenérií, objaviteľov podzemia aj nadšencov umenia.

Kde jesť a piť

Región Oravy je známy tradičnou vidieckou gastronómiou, ktorú si môžete vychutnať v reštauráciách a kolibách v každom jej kúte. V každej z nich sa šíri vôňa bryndzových halušiek, slaniny a zemiakových placiek. V Zuberci nesmiete zabudnúť na miestny vychýrený aperitív z lesných čučoriedok.

376039-PBFPR3-487
abstract blur in supermarket for background

Kde nakupovať

Či už ste milovníkom nakupovania, túžite si zakúpiť peknú spomienku na dovolenku či darček, alebo len potrebujete dokúpiť zásoby… všetko potrebné nájdete priamo v obci Zuberec. A ak by sa Vám predsa žiadalo do mesta, oravské mestá Dolný Kubín, Tvrdošín a Trstená Vás isto nesklamú.

Kam s deťmi

Na Orave si prídu na svoje všetky vekové kategórie. Jazda turistickým vláčikom, vyhliadková plavba loďou, spoznávanie života na farme, vyhliadková veža, rozprávkové prehliadky hradu a v zime nespútaná zábava v detských interiérových centrách, to je len malý výber aktivít pre deti.

289229-P6O0BN-400
events

Podujatia

Zuberec aj celý oravský región ponúkajú celoročne množstvo podujatí, ktoré sú zamerané na históriu, remeslá, prezentáciu umenia, predovšetkým folklóru, športové aktivity, ale aj rôzne súťaže vo varení tradičných jedál či detské akcie. Stačí si len vybrať z kalendára podujatí.

ZOSTAŇTE S NAMI

Pre informácie o akciách a udalostiach nám nechajte Váš email