Čo robiť

Lyžovanie

do 1 km – Strediská Janovky a Milotín

Nachádzajú sa priamo v obci. Svahy, ktoré sú v prípade nepriaznivých klimatických podmienok zasnežované mechanicky, sú ideálne pre rodinnú lyžovačku, začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Stredisko Janovky ponúka aj večerné lyžovanie.

http://www.janovky.sk

https://zuberec.sk/lyziarske-strediska/milotin/

do 12 km – Lyžiarsky areál Spálená

V sezóne 2014/2015 bola spustená NOVÁ SEDAČKOVÁ LANOVKA s dĺžkou 2000 m s vyhrievanými sedadlami, krytou bublinou a nástupným pásom, ktorá zvyšuje rýchlosť a komfort prepravy lyžiarov v stredisku. Stredisko Zverovka sa nachádza v doline pod Salatínmi. Poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.

http://www.rohacespalena.sk

Turistika

do 0 – 12 km Blízke okolie a Roháče

V Roháčoch sú ideálne podmienky na vysokohorskú turistiku. Je možné podnikať jednoduché prechádzky dolinami ale aj náročné hrebeňové túry v západnej časti Tatier. Základné východiskové body túr sú chata Zverovka alebo Oravice.

https://zuberec.sk/category/turisticke-trasy/

do 6 km -Skanzen Zuberec – Brestová

Múzeum oravskej dediny leží len 6 km za obcou Zuberec. Nachádzajú sa tu obdivuhodné juhooravské drevenice, roľnícko-remeselnícke obydlia s hospodárskymi budovami a dvormi, stredooravské i zamagurské objekty s humnami a stajňami, historický drevený mlyn či píla. Zaujímavosťou tohto múzea v prírode je drevený kostolík zo Zábreže, pochádzajúci z 15. storočia. Je dejiskom mnohých kultúrnych podujatí.

https://muzeum.zuberec.sk/

Termálne kúpaliská a aquaparky

do 10 km – Oravice – Meander Park

Priamy vstup z budovy do bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a každom ročnom období. V areáli vodného parku sa nachádzajú bazény s vnútornými i vonkajšími časťami a vonkajší bazén s umelými vlnami. V ponuke je aj whirpool, sauna a masáže.

https://meanderoravice.sk/

do 10 km – Termálne kúpalisko Oravice

Otvorené kúpalisko umožňuje sedieť alebo mierne plávať v príjemnej vode a pritom sa dívať na končiare hôr. Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s liečivými účinkami najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

https://www.tvrdosin.sk/mesto/oravice/termalne-bazeny-oravice-1/

do 30 km – Aquapark Tatralandia

Je najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku a zároveň jediný, kde si môžete vyskúšať surfovanie na divokých vlnách . Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. V areáli sa nachádza 10 bazénov, 6 šmýkačiek a toboganov, zábavné atrakcie, tropický raj, reštaurácie, wellness & spa a ďalšie atrakcie.

http://www.tatralandia.sk

do 30 km – Vodný park Bešeňová

Poskytuje celoročný oddych v prekrásnom prostredí Chočských vrchov a Malej Fatry. Aquapark je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré pôsobia blahodárne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky.

http://www.besenova.com

do 30 km – Chocholowskie Termy

Najväčší termálny areál v Poľsku, ktorý zahŕňa viac než 30 bazénov a sudov s vodou s rôznou špecifikáciou, liečebnú zónu s neupravenou sírnou vodou a jódovou soľankou, stanovište s hydromasážou, divokú rieku, siete na lezenie, vodné gejzíry, to všetko vo vonkajších aj vnútorných bazénoch. Zároveň sa tu nachádza veľké saunárium s impozantnou presklenou vyhliadkovou saunou, z ktorej možno obdivovať krásne Tatry.

https://www.chocholowskietermy.pl/sk/

ZOSTAŇTE S NAMI

Pre informácie o akciách a udalostiach nám nechajte Váš email